II NIEDZIELA WIELKANOCNA - BIAŁA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 07.04.2024

Moi Drodzy! Dzisiejszą Niedzielą drugą Wielkanocy, Niedzielą Miłosierdzia, rozpoczy­namy 80 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Kto chce ofiarować miłość, sam musi ją otrzymać w darze.”, pragniemy po­przez udział w Eucharystii i Adorację Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca, dziękować Bogu za dar Jego miłosier­dzia, które nam objawił w Chrystusie - w Jego śmierci i zmartwychwstaniu - uobecnianych we Mszy św., i innych Sakramentach św. Dziś także prosimy o „wyobraźnię miłosierdzia" dla nas, względem naszych bliźnich, a także w intencjach naszej Ojczyzny w dniu wyborów samorządowych.

1. Dzisiaj, w „Niedzielę Białą”, Miłosierdzia Bożego, Diecezjalny Dzień Caritas, zarazem II Niedzielę Dobra, adoracyjną i stanową: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); o godz. 9.00 Wotywa; zaś o godz. 11.00 Suma (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). Po Mszach św. zapowiadana zbiórka do puszek na Caritas.
  2. W poniedziałek (8 kwietnia) będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Centralne Uroczystości w naszej diecezji będą miały miejsce w Sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego o godz.18.00.
  3. We wtorek o godz. 16.00 obowiązkowe spotkanie wstępny egzamin przed Bierzmowaniem dla klas VI i VII wraz z Rodzicami.
  4. W środę, od godz.16.00 - Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę, przeżywać będziemy w Kościele Polskim: Ogólnopolską Niedzielę Biblijną - rozpoczynającą - XVI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty - KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”, a także VIII Narodowy Dzień Czytania Pisma św. – w tym roku Dziejów Apostolskich pod hasłem „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie” (2,12). Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00; i Suma o godz. 11.00.
  7. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Tadeusza i P. Zofię Buratowskich.

Przez wstawiennictwo Apostołki Miłosierdzia świętej Faustyny Kowalskiej oraz błogosławionego księdza Michała Sopoćki - módlmy się wspólnie do Boga bogatego w miłosierdzie:

1. Za Ojca Świętego Franciszka, biskupów i kapłanów, aby ukazywali współczesnemu światu niezgłębioną tajemnicę miłosiernej miłości Boga do człowieka.
  2. W intencji naszej Ojczyzny, w dniu wyborów samorządowych, aby zawsze była chrześcijańska i patriotyczna.
  3. Za organizacje charytatywne, a zwłaszcza za Caritas w Polsce, w diecezji i naszej Parafii, aby posługa miłosierdzia owocowała uwielbieniem Boga w sercach podopiecznych.
  4. Za wszystkich chorych i cierpiących, rannych, poszkodowanych, starszych, aby czerpali siły z częstego przyjmowania Najświętszego Ciała Chrystusa, które jest „chlebem dającym życie”.
  5. Za świętej pamięci…, oraz wszystkich zmarłych, aby za miłość Boga i bliźniego otrzymali wieczną nagrodę.
  6. Za nas tu zgromadzonych, oraz za wszystkich pracowników Caritas diecezjalnego, parafialnego o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i o to, abyśmy spoglądając na miłosiernego Jezusa, powtarzali nieustannie: „Jezu, ufam Tobie!”.

Przyjmij, nasz Ojcze, naszą modlitwę i obdarz nas swoim miłosierdziem. O to prosimy Ciebie przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych 07. 04 - 14. 04. 2024

+ Bronisław Gniadek R+

1. Dziękczynno – błagalna dla pewnej Rodziny

2. + Marian Żaba11.00

W int. członków Róży P. Antoniego Bartosika za żyjących i zmarłych

1. + Joanna Potępa 11 R+ i zmarłych z Rodzin

2. + Kazimiera Cieśla 8 R+

1. + Helena i Grzegorz Wójcik

2. + Bolesław Nadolnik z int. żony

1. + Maria Sroka 5 R+

2.  + Marian Język 33 R+ z int. żony

1. + Marek Wójcik i Mateusz syn

2. + Adam Cichoński z int. członków Róży P. Antoniego Bartosika

1. + Stanisław Małek 9 R+ z int. żony

2. + Marian Kasprzyk 15 R+

1. O bł. Boże, ochronę Ojczyzny, Parafii przed wojną i kataklizmami, oraz o mądre decyzje rządzących i nawrócenie grzeszników

2. + Krystyna Gabryel

W int. Mateusza z okazji 18 rocznicy urodzin

1. W int. pewnego małżeństwa z okazji 15 rocznicy ślubu

2. + Kazimiera i Łukasz Gniadek

+ Aleksandra 8 R+ i Stanisław Zygadło

Poza Parafią Msze św. Pogrzebowe za: + Jadwigę Sowa; + Ignacy Cieśla i + Maria Zapart.

W Gościu Niedzielnym: O mało znanych faktach dotyczących Dzienniczka siostry Faustyny; bł. Kard. Wyszyński jako Prymas Miłosierdzia; Jak rozmawiać dzisiaj o aborcji?

W Niedzieli: Raport Kościoła dla ubogich i niepełnosprawnych; Czy samo pójście do Spowiedzi odpuszcza grzechy? Dostrzec Jezusa w bliźnim.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Urząd Gminy w Gromniku informuje, że wyborcy biorący udział w głosowaniu w wyborach samorządowych w dniu 7 kwietnia 2024r r. zobowiązani są okazać Obwodowej Komisji Wyborczej dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem stwierdzający tożsamość - prawo jazdy, legitymacja ubezpieczeniowa. Głosowanie odbywa się od godz. 700 - do 2100.

Przed rozesłaniem: Umocnieni uczestnictwem w Najświętszej Ofierze, idźmy w na­szą codzienność i starajmy się świadczyć, że Bóg jest miłosierny, że i my mamy być na co dzień miłosierni względem bliźnich po­przez spełnianie czynów miłości. Niech nas w tym umocni błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy.