III NIEDZIELA WIELKANOCNA - XVI Niedziela Biblijna - 14.04.2024

Dzisiejszą Niedzielą Biblijną, rozpoczynamy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny i zarazem VIII Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. To znów kolejna okazja, aby wpatrując się w Biblię, zapytać siebie samego: czym ta Księga jest dla mnie? Czy ją czytam? Czy jej słucham i według niej postępuję? Święty Hieronim przypomina, że nieznajomość Ewangelii jest nieznajomością Chrystusa. Dlatego poczujmy się na nowo zaproszeni do uważnego czytania, słuchania i rozważania Pisma świętego.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00; i Suma o godz. 11.00. Po Mszy Świętej z przygotowanego koszyczka weźmy kartkę z zaznaczonymi wersetami z Dziejów Apostolskich. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinnie Pismo święte i każdy, w najgłębszym skupieniu i powadze, niech odczyta i rozważy otrzymany dzisiaj tekst.

2. Jutro, w poniedziałek od godz. 11.30 wprowadzeniem i Różańcem św. rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. Stanisławy Wójcik, zaś o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa. O godz. 15.00 okazja do Spowiedzi św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich Rodziców, Świadków i Rodziny, a następnie bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia tego Sakramentu.

3. We wtorek w Parafii św. Idziego w Zakliczynie o godz. 18.00 ks. Biskup Leszek Leszkiewicz udzieli Sakramentu Bierzmowania naszym 11 kandydatom do Sakramentu Bierzmowania. Serdeczna prośba, aby być na miejscu pół godziny wcześniej.

4. W środę, o godz. 16.00 Nowenna do MBNP Msza św.

5. W czwartek o godz. 16.00 obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla dzieci klasy III wraz z Rodzicami przed Sakramentem I Spowiedzi i Komunii św.

6. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.

7. W następną niedzielę (Niedzielę Kapłańską - Dobrego Pasterza) rozpoczniemy 61 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa, Zakonu i Życia. Składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie. Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00, Suma o godz.11.00.

8. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, bardzo serdecznie prosimy: P. Małgorzatę Buratowską i P. Renatę Język.

Nasz Pan Jezus Chrystus przez swoje zmartwychwstanie wypełnił słowa Pisma i otworzył nam bramy Królestwa Bożego. Ufni w Jego miłosierdzie z pokorą przedstawmy Mu nasze prośby.

1. O dary Ducha św. dla Ojca św. Franciszka, biskupów i kapłanów.
  2. Za prześladowanych chrześcijan, aby czerpali umocnienie z Biblii i Eucharystii.
  3. Za biblistów, aby ich praca nad tekstem Biblii owocowała w nas lepszym rozumieniem Bożego Słowa.
  4. Za rządzących państwami, aby ich działania miały na względzie pokój oraz ochronę życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci.
  5. Za wszystkich zmarłych oraz za polecanych z tej Mszy Św. …, aby zgodnie z obietnicą Bożą mieli udział w powstaniu z martwych Chrystusa.
  6. Módlmy się za nas samych, aby XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny sprawił jeszcze większe umiłowanie Biblii i realizowanie Jej nauczania w codziennym życiu.

Panie Jezu Chryste, Ty ustanowiłeś nas swoimi świadkami. Swoją łaską wspieraj nas w tej misji i racz wysłuchać próśb, jakie z ufnością do Ciebie zanosimy. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych 14. 04 - 21. 04. 2024

1. + Bolesław Bartosik 8 R+ z int. żony i dzieci

2. + Maria Szczepanik z okazji urodzin z int. wnuka Bartka

+ Stanisława Kras 1 R+ z int. córki Józefy

Poza Parafią Msze św. Pogrzebowe za: + Jadwigę Sowa; + Ignacy Cieśla i + Maria Zapart.

W Gościu Niedzielnym: O znaczeniu Chrztu Polski; O tym jak rozumieć trudne fragmenty Pisma św.? Jeszcze o ustawie Kamilka.

W Niedzieli: Komu wierzy dziś człowiek; Wiara matki uratowała syna; Co dalej z polską szkołą.

Sołtys wsi Polichty, Jolanta Rutka serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców wsi Polichty dnia 17.04.2024 r. o godzinie 19:00 do Domu Ludowego w Polichtach na zebranie dotyczące podłączenia gazu do domów.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesłaniem: Moi Drodzy. Kościół rozsyła nas, abyśmy idąc tam, gdzie postawił nas Pan, szli i głosili Dobrą Nowinę przede wszystkim przykładem swojego życia. Niech błogosławieństwo Boże da nam wielkie pragnienie poznawania Pisma św. i realizowania Jego nauczania w codziennym życiu.