V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 28.04.2024

Moi Drodzy! Kolejne niedzielne spotkanie ze zmartwychwstałym Panem zaprasza nas do przyjęcia daru wspólnoty, którą On buduje wokół siebie. On każdego z nas chce mocno związać ze sobą przez głęboką relację miłości, a także stwarzać na nowo nasze międzyludzkie relacje w oparciu o wspólną wiarę i trwanie przy Nim – jedynym Zbawicielu. Módlmy się, abyśmy nie stawiali przeszkód Jego działaniu w naszych sercach, w naszym zgromadzeniu, w naszej parafii i w naszych rodzinach. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka na cele parafialne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. Dzisiaj Prymaria o godz. 7.00; o godz. 9.00 Wotywa; zaÅ› o godz. 11.00 Suma.
  2. Jutro, w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktor Kościoła - Patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  3. We wtorek o godz. 15.30 spotkanie klasy III z Brzozowej i Policht z Rodzicami przed Sakramentem Pokuty i Eucharystii.
  4. W środę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony czci NMP. O godz.17.00 - Msza św. i nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do MBNP. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca. Od godz. 16.30 Różaniec za Rodziny z racji I środy miesiąca z inicjatywy POAK.
  5. W czwartek, pierwszy miesiąca we wspomnienie św. Atanazego, bp. i dok. Kościoła. Jest to dzień Flagi RP oraz dzień modlitwy za Polonię i Polaków za Granicą. Modlimy się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania.
  6. W piątek, pierwszy miesiąca - Uroczystość NMP Królowej Polski - głównej Patronki Polski. To także Dzień Modlitw za Emigrację i Rocznica Konstytucji 3 maja (1791). Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed nabożeństwami. W czasie Komunii św. odśpiewamy Litanię do NMP. Z racji Uroczystości nie będzie wyjazdu do chorych i nie obowiązuje post.
  7. W sobotę, pierwszą miesiąca, we wspomnienie św. Floriana, męcz. Modlimy się za wszystkich żyjących i zmarłych strażaków OSP w Brzozowej. O godz. 7.00 Godzinki ku czci NMP, rozważanie różańcowe, Msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu odmówienie cząstki Różańca św. i nabożeństwo majowe.
  8. W następną niedzielę, będzie to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna, stanowa ze zmianą tajemnic różańcowych: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Wotywa o godz. 9.00, Suma o godz.11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). W czasie Komunii św. odśpiewamy Litanię do NMP.
  9. Do sprzątania kościoła na Uroczystość NMP Królowej Polski i na niedzielę bardzo serdecznie prosimy, P: Annę Bartosik, P. Wiesławę Gniadek, P. Ludmiłę Wójcik i P. Pawła Sowę.

Bóg zapłać ostatnim Bierzmowanym i ich Rodzicom za dar ofiarny w kwocie 400 zł.

Jako jedna wspólnota uczniów Chrystusa, módlmy się za naszych braci i siostry:

1. Za wszystkich pasterzy Kościoła, aby ich posługa zawsze służyła umacnianiu wiary i jedności wierzących.
  2. O świętość duchowieństwa i o nowe powołania.
  3. O pojednanie dla wszystkich zwaśnionych narodów i społeczności, aby ustały wojny, konflikty i przemoc.
  4. Za kierowców, aby dzięki ich uważnej i roztropnej pracy wszyscy mogli bezpiecznie docierać do celu podróży.
  5. O dar pełnego uczestnictw we wspólnocie zbawionych dla naszych bliskich zmarłych (a szczególnie dla N.).
  6. Za nas samych, abyśmy umocnieni łaską zmartwychwstałego Pana, nieustannie wzrastali w miłości Boga i bliźniego.

Ojcze, wysłuchaj próśb, które zanosimy, posłuszni Twojemu słowu, i daj nam zawsze trwać w jedności. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych 28. 04 - 05. 05. 2024

+ Rodziców, teściów, siostrę i brata, oraz w sprawie Bogu wiadomej od Zbigniewa

1 + Franciszek 22 R+, Magdalena Wójcik

2. + Eugeniusz 18 R+ i Bogdan 7 R+ Oleksyk

W int. Kacpra z okazji 18 rocznicy urodzin

1. O zdrowie dla Jana

2. + Emilia i Mikołaj Piątek

1. + Janusz Kluk

2. + Marian Żaba

Åšroda

1. W int. Igorka z okazji urodzin

2. + Stefan Koniuszy 4 R+

1. + Zygmunt Majka z okazji Imienin i Waleria

2. + Marian Krakowski z okazji Imienin

PIÄ„TEK

+ Stanisława 9 R+ i Stanisław Wróbel

1. W int. Rafała z okazji 50 rocznicy urodzin

2. + Marian Żaba

W int. żyjących i zmarłych strażaków

1. Wynagrodzenie Niepok. Sercu NMP za zniewagi i bluźnierstwa

2. + Krystyna Gabryel

W 60 rocznicę Urodzin - podziękowanie i prośba

1 W int. pewnego małżeństwa z okazji kolejnej rocznicy ślubu

2. + Bogumiła Smoleńska, Stanisława, Roman i Katarzyna

+ Cecylia Koniuszy 3 R+ z int. syna Marka z RodzinÄ…

Poza Parafią Msze św. Pogrzebowe za: + Jadwigę Sowa; + Maria Zapart i za + Ryszarda Bartosika.

W Gościu Niedzielnym: Rozmowa z Rodzicami zamordowanej misjonarki świeckiej Heleny Kmieć; Ważny wywiad z kard. Battistą Re o św. Janie Pawle II i ciekawy dodatek tarnowski.

W Małym Gościu dla dzieci: O św. Janie Pawle II; Czy człowiek może latać jak ptak?

W Niedzieli: Kapłańskie drogi nie są proste; Patriotyzm, to nie nacjonalizm; Cenzura czy mowa nienawiści.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesÅ‚aniem: Moi Drodzy. CelebrujÄ…c wspólnie EucharystiÄ™, spotkaliÅ›my naszego zmartwychwstaÅ‚ego Pana, który przez ten sakrament zamieszkaÅ‚ w naszych sercach. Nawet gdy siÄ™ rozejdziemy, to róbmy wszystko, by zachować jedność i miÅ‚ość, abyÅ›my majÄ…c jedno serce i jednÄ… duszÄ™, zawsze byli mieszkaniem Boga.

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.