Spotkanie PZS - 9 stycznia 2019

0001 2019

Jak w każdym miesiÄ…cu, również w styczniu odyÅ‚o siÄ™ spotkanie Parafialnego ZespoÅ‚u Synodalnego, podczas którego zastanawialiÅ›my siÄ™ nad tematem: Towarzyszenie osobom żyjÄ…cym w zwiÄ…zkach nieregularnych.

Po zapoznaniu się z zatrważającymi danymi na temat rozwodów i innymi danymi na temat rozpadów związków małżeńskich, zebrani usłyszeli również inne dane, według których wśród par, które zawarły tylko ślub cywilny rozwodzi się jedna na dwie pary. Ale już wsród par, które mają ślub kościelny i żyją na co dzień wiarą i praktykami religijnymi rozwodzi się jedna para na 1492. Dane te pokazują, jak bardzo ważna jest wiara i jej praktykowanie dla trwałości rodzin. Cóż wobec tego można zrobić? Obradujący wymieniali te sprawy, które jesteśmy w stanie wdrożyć w życie, a więc: otoczyć modlitwą związki nieregularne, pomóc uregulować ten stan niezdecydowanym, proponować rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, a przede wszystkim nie potępiać ludzi tylko grzech.

PZS  PZS  PZS
 PZS  PZS

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.