Spotkanie PZS - 25 września 2019

Po wakacyjnej przerwie w dniu 25 września spotkali się członkowie Parafialnego Zespołu Synodalnego, aby pochylić się nad tematem: "Parafialna katecheza dorosłych". Zebranie rozpoczął Ksiądz Proboszcz wspólną modlitwą, po czym rozpoczęti dyskusję nad stanem obecnym, stwierdzając, ze katecheza dorosłych jest w kryzysie. Bardzo mało osób świadomie i systematycznie dba o podnoszenie stanu swojej wiedzy religijnej.

WÅ›ród różnych gÅ‚osów, które wybrzmiaÅ‚y tego wieczoru, najczęściej powtarzano o roli katechezy medialnej. Jest to chyba najlepsza forma, bowiem każdy może sobie dowolnie wybierać czas i miejsce, kiedy bÄ™dzie uczestniczyÅ‚ w takiej nauce poprzez media. JeÅ›li nawet nie bÄ™dzie tego robiÅ‚ w danym czasie, zawsze można siÄ™gnąć do archiwum. JednÄ… z form takiej katechezy dorosÅ‚ych jest uczestniczenie kilku osób z naszej wspólnoty w comiesiÄ™cznych wykÅ‚adach Uniwersytetu SpoÅ‚ecznego JPII.

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.